رومه واشنگتن‌پست در یادداشتی تأثیر اخراج بولتون از کاخ سفید را بر وضعیت گروه مجاهدین بررسی کرده است.
رومه آمریکایی واشنگتن‌پست در تاریخ 10 سپتامبر، در یادداشتی به‌بررسی ابعاد اقدام ترامپ در اخراج جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و تأثیر این اقدام بر وضعیت گروه تروریستی مجاهدین پرداخته است.
در ابتدای این یادداشت که به قلم جیسون رضائیان، تحلیلگر مسائل بین‌الملل واشنگتن‌پست، منتشر شده آمده است: اینکه بولتون از کاخ سفید اخراج شده یا خود وی از سمتش استفعا داده، اهمیتی ندارد؛ آنچه مهم است، تأثیر عمیق این اقدام بر ت دولت ترامپ در قبال ایران است.
تحلیلگر واشنگتن‌پست در ادامه این یادداشت با اشاره ‌به رابطه گرم مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده با گروه مجاهدین ، تصریح می‌کند: فقدان بولتون در دولت ترامپ، برای مجاهدین که تا چند سال پیش در لیست تروریستی آمریکا قرار داشته‌اند، به‌این‌معناست که آن‌ها دیگر حامی قدرتمندی در کاخ سفید ندارند.
نویسنده این یادداشت با اشاره ‌به منفوربودن گروه مجاهدین در بین عموم مردم ایران، چه در داخل یا خارج از کشور می‌نویسد: وقتی افرادی مانند بولتون و جولیانی برای این گروه سخنرانی می‌کنند و در ازای سخنرانی خود پول می‌گیرند، مشخص است جایگاهشان در بین مردم ایران چگونه خواهد بود. رضائیان در این باره بیان می‌کند: وصلت بولتون با گروه فرقه‌گون» مجاهدین باعث شده مردم ایران چنین تصویر نفرت‌انگیزی از او در ذهن داشته باشند.
نویسنده واشنگتن‌پست معتقد است در نبود جان بولتون، مجاهدین دیگر نمی‌توانند بر ت آمریکا در قبال ایران تأثیر بگذارند و این موضوع خبری خوش برای شهروندان ایرانی است که از ت‌های خصمانه واشنگتن علیه ایران، ازجمله تحریم‌های شدید اقتصادی، ضربه خورده‌اند. رضائیان همچنین اقدام ترامپ در برکناری بولتون را نشانه این می‌داند که حتی اگر دولت وی به‌دنبال تغییر رژیم در ایران باشد، مجاهدین جایی در این برنامه ندارند.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: مجاهدین ,گروه ,بولتون ,تأثیر ,واشنگتن‌پست ,اقدام ,گروه مجاهدین ,قبال ایران ,مردم ایران ,ایالات متحده ,مشاور سابق
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شریان نــــوترال شفابخش سخنرانی های مرحوم علامه سید محمد کاظم قزوینی نرده آلومینیومی ترکیه آکات فروشگاه فایل جامعه القرآن الکریم استان همدان مدار آبی چرا و چگونه - اطلاعات عمومی و سرگرمی اشتراک مطالب